دسته بندی ها

ایا شما میدانید که اینه بغل خودرو از چه نوعی است؟

پاسخ سریع این سوال این است: در آینه بغل خودرو ها اکثرا از آینه های محدب استفاده میشود.

برای اطلاعات بیشتر تا انتها با ما همراه باشید.

امروزه تمامی خودروها از قطعات گوناگون و بسیار کاربردی تشکیل شده‌اند که هر یک از این قطعات به نوبه خود مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند. از جمله مهم‌ترین تجهیزات در هر خودرو، اینه می‌باشد که به طور معمول دو آینه در دو طرف اتومبیل و یک آینه در داخل اتومبیل قرار دارد. آینه‌ها بهترین و اصولی‌ترین زاویه دید را در اختیار رانندگان قرار می‌دهند در کاهش میزان تصادفات نقش اساسی دارند. اگر برای شما سوال است اینه بغل خودرو از چه نوع اینه‌ای است در ادامه با ما همراه باشید.

برای خرید آینه بغل خودرو میتوانید به صفحه فروشگاه مراجعه نمائید.

اینه بغل خودرو از چه نوعی است؟

شاید ندانید که اینه‌های بغل خودرو از چه نوعی می‌باشند و چه ویژگی‌هایی دارند؟ در پاسخ به این سوال خوب است بدانید که آینه‌های دو طرف اتومبیل به شکل محدب می‌باشد. علت انتخاب این نوع آینه در خودرو این است که آینه‌های محدب فضای بیشتری را به راننده نشان می‌دهد و راننده می‌تواند نقطه دید بیشتری از جاده و وسیله‌های نقلیه دیگر داشته باشد.
استفاده از آینه مناسب علاوبر دادن دید بهتر نسبت به جاده و دیگر اتومبیل‌های اطراف خودرو می‌تواند در رانندگی بهتر و حفظ سلامت سرنشینان خودرو تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

مزایای استفاده از آینه محدب:

شاید برای شما سوال باشد که مزایای استفاده از آینه محدب در مقایسه با آینه مقعر چیست و چرا از این نوع آینه برای اتومبیل استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از اینه محدب در اتومبیل به شرح زیر می باشد.

طراحی ویژه این نوع آینه‌ها به صورتی می‌باشد که دید فرد راننده را بیشتر کرده و سبب شده بر حرکت‌های عقب خودرو تسلط بیشتری داشته باشد.

همچنین فرد می‌تواند با اطمینان بیشتری مسیر خود را تغییر دهد و به راحتی چرخش داشته باشد.
مشاهده اجسام با فاصله بسیار زیاد با آینه محدب بسیار راحت‎تر بوده و این امکان را به فرد راننده می‌‎دهد تا تمامی نقاط کور را با بهترین زاویه در اختیار داشته باشد.

انواع اینه بغل خودرو:

آینه‌های بغل اتومبیل انواع مختلفی دارند، عواملی همچون نوع و مدل خودرو تاثیر بسیاری در انتخاب انواع اینه بغل‌های خودرو دارند، به طور کلی انواع اینه بغل‌های خودرو به شرح زیر می‌باشند.

آینه گرمکن:

برخی از خودروها از سیستم‌هایی نظیر گرمکن برای شیشه عقب برخوردار می‌باشند که این سیستم جهت رفع بخارهای اختلاف دمایی بیرون و درون خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورتی که اینه بغل‌های اتومبیل از این ویژگی برخوردار نباشند شما باید برای داشتن دید بهتر از جاده به طور مداوم با دستمال اینه های بغل را پاک نمایید.

برخی از اتومبیل‌های لوکس به سیستم گرمکن مجهز می‌باشند که این امکان را به راننده می‌دهد تا با فشردن یک دکمه به راحتی بخار را از روی اینه‌های بغل از بین ببرند.

آینه بغل راهنما دار:

یکی از تکنولوژی‌های جدید در حوزه اینه بغل خودرو، اینه‌ بغل‌های راهنمادار می‌باشند. در این نوع آینه‌ها تعبیه چراغ ال ای دی در درون آینه، موجب جذابیت و زیبایی هر چه بیشتر اینه بغل خودرو می‌شود.

همچنین در شب سبب روشن شدن آینه‌های دو طرف خواهد شد.

اما در صورتی که خودرو با مشکلات برقی رو به رو شود سبب بروز مشکل در آینه‌های بغل خواهد شد.

آینه تاشو برقی:

آینه‌های بغل تاشوی برقی در واقع به صورت فابریک در اتومبیل‌ها نصب می‌گردد.

این نوع آینه موجب می‌شود تا صاحب خودرو به راحتی کنترل تغییر حالت آینه‌های بغل خودرو را به کمک کلیدی مجزا در دست داشته باشد.

در معابری همچون خیابان‌هایی با عرض کم، پارکینگ‌های گوناگون، معابر بسیار باریک و … به راحتی این اینه‌ها قابل تنظیم می‌باشند و پس از عبور از همچین معابری قابلیت بازگشت به حالت اولیه خود تنها با کلید مخصوص دارد.

وجود نقطه چین بر روی اینه نشانه چیست؟

شاید بر روی آینه‌های بغل خودروی خود خط چین‌هایی را مشاهده کرده باشید و به درستی ندانید که وجود این خط چین‌ها بر روی آینه به چه علت می‌باشد. اکثر آینه‌هایی که از خط چین برخودار می‌باشند، دارای ساختار محدب می‌باشند. در واقع خط چین‌ها نوعی مرز بندی بسیار دقیق بین آینه‌های اسده و محدب می‌باشد.

وجود خط چین در اینه نشان دهنده مرز بین فاصله استاندارد، واقعی و فاصله اجسام نسبت به خودرو می باشد.

نکات مهم در هنگام خرید آینه بغل اتومبیل

نحوه تنظیم آینه ماشین:

در گام ابتدایی تنظیم اینه خودرو باید آینه داخلی خودرو را تنظیم کنید به طوری که تمامی شیشه عقب قابل رویت باشد.

در حالت کلی شما باید در بازه زمانی 5 الی 8 ثانیه از طریق اینه درونی خودرو وضعیت پشت سر خود را چک نمایید، پس تنظیم آینه داخلی حائز اهمیت می‌باشد.
تنظیم آینه بغل اتومبیل در جهت چپ، باید به گونه‌ای باشد که کم‌ترین قسمت از بدنه خودرو قابل رویت نباشد.

همچنین تنظیم آینه سمت راست باید به صورتی باشد که انتهای خودرو در آن قابل مشاهده باشد.

کلام پایانی:

در این مقاله جواب به سوال اینه بغل خودرو از چه نوعی است؟ دادیم.

همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، اینه‌ها یکی از اجزای بسیار مهم در اتومبیل‌ها می‌باشند.

آینه ها در حفظ ایمنی نقش بسیار اساسی دارند.

در واقع آینه‌ها این امکان را به فرد راننده می‌دهند که با کم‌ترین خطر احتمالی دید بهتر و وسیع‌تری نسبت به اجسام اطراف خودروی خود داشته باشند. با توجه به اهمیت وجود اینه مناسب در هر خودرو، در صورتی که قصد خرید آینه‌های بغل خودرو و یا یکی از تجهیزات اتومبیل با بهترین کیفیت و قیمت مناسب دارید می‌توانید به وبسایت‌ اپشن ایسلند سر زده و با مشاهده و مقایسه قیمت‌ها نسبت به خرید اقدام نمایید و از کیفیت بالای خرید خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *