دسته بندی ها

لوازم یدکی خودرو:نرم کننده کلاج

در ابتدا باید بدانیم عملکرد و مکانیزم نرم کننده کلاچ چگونه است

کیت نرم کننده کلاچ با استفاده از قوانین فیزیک ، تکیه گاه و اهرم ها طراحی شده است. طبق قوانین هرچه وزنه به تکیه گاه نزدیک تر و اهرم فشار دورتر باشد نیاز به نیروی کمتری جهت بلند کردن وزنه می باشد. ما با استفاده ازهمین قانون ساده در طراحی نرم کننده کلاچ و بهره گیری آن در قطعات داخل موتور (و در برخی خودرو ها زیر پدال)  نرمی کلاج به حداکثر خواهیم رساند.

این قطعات بعد از تست های فراوان و با استفاده از تجربیات مکانیک کاران مجرب و پس از طی سالها بررسی و توسعه طراحی شده است و دارای تاییدیه صنف مکانیک کاران می باشد.

لوازم یدکی خودر:صفحه کلاج

جلوبندی و موتور خودرو از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است. یکی از این قطعات صفحه کلاچ نام دارد که یکی از اساسی ترین نقش ها را در مکانیزم خودرو داراست. اصولا کلاچ وسیله ایست که انتقال نیرو را قطع و وصل می کند. همانطور که در بیشتر مطالب قبلی ذکر کردیم، جلوبندی و موتور خودرو از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است. یکی از این قطعات صفحه کلاچ نام دارد که یکی از اساسی ترین نقش ها را در مکانیزم خودرو داراست. اصولا کلاچ وسیله ایست که انتقال نیرو را قطع و وصل می کند.

صفحه کلاچ چیست؟

وسیله ای برای انتقال چرخش از شفتی به شفت دیگر کلاچ نام دارد. در سیستم ها و مکانیزم های انتقال نیرو برای این که نیروی تولید شده در بخش دیگری مصرف شود بهترین وسیله استفاده از کلاچ است. با استفاده از صفحه کلاچ هر زمان که نیاز به قطع انتقال نیرو باشد این کار به سادگی انجام می شود. سیستم کلاچ خودرو از قطعاتی تشکیل شده است که عبارتند از دوشاخه کلاچ، صفحه کلاچ ،بلبرینگ کلاچ ، اهرم ، شاخک ها ، صفحه دنده و دیسک کلاچ. همه ی خودرو هایی که گیربکس آنها دستی است دارای قطعه ای هستند به نام صفحه کلاچ که این امکان را به راننده می دهد تا خودرو را به حرکت در آورد و عمل تعویض دنده را انجام دهد. صفحه کلاچ بعد از مدتی ساییده می شود و باید تعویض شود. زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو بستگی به نوع رانندگی دارد و معمولا هر ۶۰ هزار کیلومتر باید عوض شود.

مزایای کیت نرم کننده آسان کلاچ :

لوازم یدکی خودرو:نشتی گیر رادیاتور و سرسیلندر

کارایی و عملکرد نشت‌گیر سیلندر و رادیاتور زادو

هرگونه نشتی در سیستم خنک کننده موتور مانند: ترک سیلندر ،واشر سرسیلندر نیم سوز، گسکت واتر پمپ، نشتی رادیاتور و هر نوع نشتی دیگر خودرو با اثر بخشی بسیار زیاد و به صورت دائم بر طرف می‌نماید.

از ویژگیهای منحصر به فرد این محصول استفاده جهت پیشگیری از نشتی، خاصیت ضدرسوب و ضد زنگ‌زدگی در سیستم خنک‌کننده موتور می‌باشد.

سازگار با انواع کولانت و مایع خنک کننده رادیاتور از هر نوع و برند، قابل استفاده برای انواع خودروهای بنزینی و دیزل با هر سطح تکنولوژی

مزایا نشت‌گیر سیلندر و رادیاتور زادو:

بسته بندی:

یک قوطی 250 میل مناسب برای یک خودرو با حداکثر 12 لیتر آب رادیاتور

روش استفاده نشت‌گیر سیلندر و رادیاتور زادو:

  1. موتور را تا دمای عادی و نرمال گرم کنید.(موتور جوش نیاورد)
  2. موتور خاموش قوطی نشت گیر را کاملا تکان داده و همه محتویات آنرا درون رادیاتور بریزید.(در صورت لزوم تا زمانی که برای باز نمودن درب رادیاتور ایمن باشد منتظر بمانید)
  3. موتور خودرو روشن و 5 تا 10 دقیقه با بخاری روشن در جا کار کند.
  4. به صورت عادی از خودرو استفاده شود، پروسه نشت گیری در حین کارکرد موتور بلافاصله آغاز خواهد شد.