دسته بندی ها

کروز کنترل یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد در خودرو بوده که بسیار کاربردی و البته کارآمد است. از این‌رو قصد داریم در این مقاله شما را با ماشین‌هایی که کروز کنترل دارند آشنا کنیم. در ‌واقع کروز کنترل یک سیستم کنترل‌کننده سرعت بوده که باعث ثابت ماندن سرعت خودرو در جاده‌ها، اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها است. این سیستم شما را در کنترل سرعت یاری کرده و سفری ایمن را از آن شما می‌کند.
کروز کنترل روی خودرو‌های اتوماتیک همانند mvm، mg پرادو، تویوتا، جک و سابرینا قابل اجرا است و امنیت خودرو شما را در جاده تأمین می‌کند همچنین علاوه‌بر امنیت خورو سبب آرامش خاطر سرنشینان نیز می‌شود. در ادامه مطلب به کاربرد و قابلیت این سیستم بر روی برخی خودرو‌های مذکور خواهیم پرداخت.

چه ماشین‌هایی کروز کنترل دارند؟

در ادامه نام چند خودرو که دارای کروز کنترل میباشند را ذکر کردیم.

کروز کنترل روی ماشین mvm:

کروز کنترل MVM 530 دنده ای

 

سیستم کروز کنترل برای این خودرو به صورت فابریک طراحی میوشد و جهت تنظیم، اهرمی همانند دسته وجود دارد که باید از آن استفاده کرد و کروز کنترل mvm دارای لیمیتر سرعت است. خوب است بدانید بر روی خودرو mvm پک کروز شامل برد الکترونی، دستم سیم فابریک، سوکت پدال گاز و البته دسته اهرمی بوده که همان کلید کروز است و سرعت قبل نیز ذخیره می‌شود.
به عنوان مثال کروز کنترل‌ ام وی‌ام مدل X۳۳ مدل قدیم به صورت فابریک بر روی فرمان خودرو قرار دارد و کلیه مدل‌های X۳۳ را پوشش میدهد و قابل استفاده است. همچنین نصب آن به صورت فابریک روی کلید فرمان انجام می‌شود که در قسمتی مشخص از قبل قرار میگیرد و دسته سیم با سوکت فابریک قابلیت اتصال دارد.

کروز کنترل روی ماشین mg:

این کروز کنترل دارای لیمیتر سرعت است که کالایی چند منظوره لحاظ می‌شود. همچنین دارای دزدگیر کدینگ بوده که با استفاده از سوییچ فابریک طراحی شده است. علاوه بر این، سیستم کروز کنترل ماشین mg بسیار کاربردی بوده و با بهره‌گیری از به روز‌ترین امکانات طراحی شده است.
یکی از خودرو‌های پرطرفدار mg360 که مجهز به قابلیت کروز کنترل بوده دارای قابلیت‌های منحصر به فردی است که شامل موارد زیر می‌شود.

قابلیت های کروز کنترل mg360:

خوب است بدانید جهت اتصال این سیستم نیازی به باز کردن سیستم جلو آمپر نیست و کلیه اطلاعات مورد نیاز از طریق کابل‌های OB۲ و CAN BUS مبادله می‌شود.

کروز کنترل روی ماشین پرادو:

کروز کنترل پرادو چهار سیلندر

این سیستم برای پرادو با دسته فابریک مناسب تمام مدل‌های پرادو است. اغلب کروز کنترل‌ پرادو دارای یک سال گارانتی هستند و کیفیت بالا این محصول مورد توجه عموم رانندگان پرادو قرار گرفته است. جهت ثابت نگه داشتن سرعت پرادو این سیستم یک محصول فوق‌العاده کاربردی و مفید است.
خوب است بدانید کروز کنترل در همه ماشین‌های پرادو در پشت فرمان سمت راست قرار می‌گیرد و دلیل خراب شدن آن می‌تواند خرابی استپشن ترمز، خرابی سیستم ABS یا سوختگی چراغ خطر باشد.

کروز کنترل روی ماشین تویوتا:

کروز کنترل در این خودرو تنها پشت فرمان قرار می‌گیرد و به صورت فابریک است که در کلیه مدل‌های تویوتا کروز کنترل بدین صورت نصب می‌شود.
گفتنی است نصب کروز کنترل خودرو تویوتا نیازمند بررسی‌های متفاوتی است به طور مثال در خودرو تویوتا مدل کمری تنها نصب دسته امکان فعال کردن قابلیت کروز کنترل را به شما می‌دهد اما در خودرو تویوتا مدل هایلوکس و لندکروز علاوه بر نصب دسته باید اتصالات سیم و برد را نیز بررسی کرده و جهت کمک به ECU آن را متصل کرد.

کروز کنترل روی ماشین جک:

در میان خودرو‌های جک، خودرو جک S۵ با داشتن قابلیت کروز کنترل مجهز به لیمیتر سرعت یکی از خودرو‌های پرطرفدار در میان ماشین‌های جک است. این سیستم در جک S۵ دارای لیمیتر سرعت و البته دزدگیر کدینگ نیز است.
علاوه بر موارد مذکور کروز کنترل بر روی فرمان خودرو‌های جک قرار می‌گیرد و قابلیت استفاده از آن را برای شما فراهم می‌کند.

کروز کنترل بر روی ماشین سابرینا:

کروز کنترل بر روی خودرو سابرینا به صورت دسته‌ای در کنار فرمان نصب میشود و به راحتی نصب می‌شود. همچنین این سیستم دارای حافظه RESIUM است و امکان فعال‌سازی نمایشگر در جلو آمپر وجود دارد.

راهنمای خرید کروز کنترل خودرو:

در این مقاله به بررسی سوال (چه ماشین‌هایی کروز کنترل دارند؟) پرداختیم.

هنانطور که می‌دانید اغلب خورو‌های اتوماتیک همانند پرادو، تویوتا، سابرینا، mg و غیره دارای کروز کنترل هستند و شما می‌توانید به راحتی از این قابلیت استفاده کنید البته امکان دارد برخی از مدل‌های مذکور قابلیت کروز کنترل نداشته باشند.
در این صورت باید کروز کنترل را خریداری کرد که نیاز به یک راهنمای خرید فوق‌العاده مهم و البته کاربردی است. در ابتدا خرید باید دقت کنید که نوع کروز کنترل با توجه به مدل خودرو شما متغیر است و این تغییر در قیمت‌ها نیز صدق می‌کند.
توجه به کیفیت و البته گارانتی محصول یکی دیگر از فاکتور‌های مهم در خرید کروز کنترل است که باید به آن توجه کرد. در واقع سعی کنید هرگز محصولات غیر اصل را در قالب محصولات برند خریداری نکنید که سایت پرین آپشن ارائه دهنده انواع تجهیزات خودرو به ویژه کروز کنترل، تجربه خریدی مطمئن و سودمند را به شما هدیه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *