دسته بندی ها

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که (چرا هدلایت می‌سوزد؟). این روز‌ها استفاده از هدلایت مناسب یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو لحاظ می‌شود زیرا هدلایت‌ها کار بسیار مهمی را در زمینه نور پردازی خودرو بر عهده دارند؛ هدلایت‌ها چراغ‌های جلوی خودرو هستند که مزیت‌های بسیار بالایی داشته و در کاهش مصرف انرژی کمک شایانی به شما می‌کنند.

چرا هدلایت می‌سوزد؟

با این وجود استفاده از یک هدلایت مناسب که بازدهی بالایی داشته و در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرد بسیار مهم است. هدلایت‌ها اگر فاکتور مهمی همانند کیفیت را نداشته باشند قطعاً می‌سوزند؛ همچنین اگر سیم کشی خودرو مشکل داشته باشد هدلایت به‌مرور زمان آسیب میبیند و سپس می‌سوزد. در ادامه مطالب به بیان کامل و جامع دلیل سوختن هدلایت خودرو میپردازیم.

کیفیت هدلایت:

رانندگان خودرو همواره به دنبال خرید محصولی با کیفیت و درجه یک هستند که علاوه بر نوردهی فوق‌العاده، طول عمر بالایی نیز دارد. در واقع اگر یک هدلایت با کیفیت باشد قطعاً دوام و طول عمر بهتری خواهد داشت به عنوان مثال هدلایت‌های هالوژنی یا زنونی طول عمر بالایی‌تری داشته و دچار آسیب نمی‌شوند.
به بیان دیگر اگر بخواهیم یک هدلایت با کیفیت را معرفی کنیم؛ هدلایت منظور باید تمام ویژگی‌های منحصر به فرد یک هدلایت را داشته و از بهترین متریال‌ها در ساخت آن استفاده شود که نسوزد. مهم‌ترین ویژگی‌های یک هدلایت با کیفیت شامل موارد زیر می‌شود.

نوردهی عالی:

قطعاً نور خوب هدلایت یکی از مهم‌ترین ارکان بررسی هدلایت با کیفیت است که این هدلایت‌ها قدرت زیادی در پخش کردن مه شکن دارند. اگر قدرت نوردهی در هدلایت‌ها بالا باشد قطعاً آت هدلایت کیفیت بالاتری خواهد داشت پس در زمان خرید هدلایت، نوردهی را مورد مقایسه قرار دهید.

مصرف کمتر هدلایت:

بررسی مصرف هدلایت، یک عنصر مهم در بررسی کیفیت است؛ زیرا هرچه مصرف کمتر باشد نوردهی بالاتر خواهد بود و فشار کمتری به باتری وارد می‌شود که سبب جلوگیری از سوختن هدلایت می‌شود.

ایمنی بالای هدلایت:

یکی دیگر ازنکات مهم جهت جلوگیری از سوختن هدلایت، ایمنی بالا آن است که باید بررسی شود زیرا در پخش پشت هدلایت یک فن خنک‌کننده وجود دارد که وظیفه دارد هدلایت را خنک کند پس بررسی وجود فن خنک‌کننده می‌تواند نکته مهمی در بررسی کیفیت لحاظ شود.
جالب است بدانید این نکته علاوه بر اینکه باعث افزایش طول عمر هدلایت می‌شود؛ ایمنی سرنشینان را نیز در پی دارد که بسیار مهم و حیاتی است.
خوب است بدانید عواملی چون حساسیت بالا به نوسان ولتاژ، حساسیت به دما و فشار و نداشتن حرارت تابش از دیگر عوامل در بررسی هدلایت با کیفیت است که توجه به آن حائض اهمیت است.

برق ماشین:

یکی از دلایل خراب شدن هدلایت‌ها، برق ماشین است؛ در واقع زمانی که برق کافی در هدلایت جریان نداشته باشد؛ هدلایت می‌سوزد. همانطور که در مطالب فوق بیان شد هدلایت‌ها حساسیت بالایی نسبت به نوسان ولتاژ دارند و‌ایم نوسان‌ها مربوط به نوسانات جریان الکتریکی در برق خودرو است.
در واقع اگر مقدار برق مصرفی و ولتاژ از میزانی که تعیین میشود بیش‌تر شود، قطعاً هدلایت آسیب میبیند و می‌سوزد به طوریکه هر چه مقدار افزایش ولتاژ بیش‌تر باشد، هدلایت‌ها ضعیف‌تر شده و می‌سوزند. جهت جلوگیری از این امر حتماً در زمان نصب هدلایت باید از متخصصان حرفه‌ای کمک بگیرید و هر چند نصب هدلایت امر راحتی است اما آن را به افراد کارآمد و مجرب سپرد تا مبادا هدلایت خودرو بسوزد.
با توجه به اینکه هدلایت‌ها چراغ‌های بسیار کاربردی و سودمندی برای رانندگان هستند اما اگر در نصب آن دقت نشود بدون شک موجب خرابی و سوختن هدلایت شده و زیان بار خواهد بود.
اگر قصد خرید هدلایتی را دارید که طول عمر بالایی داشته و با نوساناتی که در ولتاژ و برق ماشین رخ می‌دهد آسیب نبیند قطعاً بررسی و مطالعه مطالب فوق شما را یاری می‌کند؛ ناگفته نماند پس از خرید هدلایت جهت نصب آن کلیه نکات ایمنی را در برق خودرو بررسی کنید.

دلایل خرابی و سوختن هدلایت
دلایل خرابی و سوختن هدلایت خودرو

راهنمای خرید هدلایت با کیفیت:

امروزه خرید یک هدلایت با کیفیت نیاز به برررسی‌های متفاوتی دارد در واقع هر چه در خرید و بررسی ویژگی‌های هدلایت دقت شود قطعاً هدلایت بهتری را خریداری کرده و اطمینان لازم به از هدلایت مورد نظر دریافت می‌کنید.
اولین مرحله در خرید هدلایت بررسی نوع و رنگ هدلایت است اینکه شما خواستار خرید چه نوع هدلایت برای خودرو خود هستید و رنگ مورد نظرتان چیست. این موارد بستگی دارد به نیاز و البته سلیقه شما انتخاب می‌شود و هرچه محصول با کیفیتی را خریداری کنید قطعاً مانع از سوختن آن می‌شوید.
در مرحله بعد هنگام خرید قطعاً فروشنده گزینه‌های متفاوتی را به شما معرفی می‌کنند که در این قسمت باید تمامی فاکتور‌های مذکور در مطالب فوق را مورد بررسی قرار دهید اینگونه قطعاً خریدی منحصر به فرد و البته‌ایده‌آل را از آن خود کرده‌اید.
بررسی نوردهی، مقدار ولتاژ مصرفی، نوع هدلایت و غیره مواردی است که حتماً باید مورد بررسی قرار بگیرد؛ در غیر این صورت هیچ گونه تضمینی در خرید شما وجود ندارد. همچنین جهت جلوگیری از سوختن هدلایت بررسی این موارد کمک شایانی به شما خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *